VÝCHOVNÝ KONCERT

29.11. Rodina Hlbockých v našej škole

Vianoce sa blížia a to je čas, kedy si pripomíname časy dávnejšie. Zamýšľame sa nad tým, aké boli Vianoce kedysi. Mnohí to poznáme z rozprávania rodičov a starých rodičov. Zachovalo sa veľa zvykov, ktoré pretrvávajú v našich domácnostiach. Aby sme sa preniesli v čase , pozvali sme do našej školy rodinu Hlbockých z Piešťan. Neboli u nás po prvýkrát. Práve naopak. Pozývame ich k nám často, pretože ich výchovné koncerty nás vždy obohatia a pohladia na duši. Nebolo tomu inak ani teraz. Kultúrne pásmo nazvali  Nesieme vám novinu. Otec Hlbocký spolu s dcérou nám priblížili čas Vianoc, zvyky, príslovia a porekadlá. Hranými situáciami spolu s našimi žiakmi predviedli koledovanie. Zaujímavé rozprávanie dopĺňali nádherným spevom a hrou na hudobné nástroje.Spoločne sme si všetci na záver zaspievali Tichú noc.

Organizačne akciu zabezpečila Mgr.Herbstová

text:Mgr.Kusá