EXKURZIA

29.11. Exkurzia žiakov 6.,7.,a 8. ročníka

Dňa 29.11.2019 sme sa vydali na exkurziu do Martina a Liptovského Mikuláša. Zúčastnili sa jej žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka spolu s pani učiteľkou Škoríkovou, Beňovou a Cáderovou.

Po niekoľko hodinovej ceste sme dorazili na prvú zastávku, ktorou bolo Gymnázium Viliama Paulinyho- Tótha, kde sme absolvovali ukážkovú hodinu fyziky s PaedDr. Jozefom Beňuškom, ktorý sa stal najlepším európskym učiteľom fyziky roku 2017. Vyskúšali sme si rôzne zaujímavé pokusy, po ktorých nám vysvetlil, čo je príčinou výsledku pokusu.

Našou druhou zastávkou bolo Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. Spolu  s prednáškami a krátkym filmom sme si prezreli celé múzeum. Expozície boli sústredené na Kras a jaskyne Slovenska, chránené rastliny a živočíchy, remeslá a geológiu.Zaujali nás rôzne expozície jaskyniarstva z minulosti ako napríklad jaskyniarska výstroj, chránené aj vyhynuté zvieratá, rastliny, minerály a horniny.

Tešíme sa na ďalšie zaujímavé exkurzie ako bola táto. ❤

Patrícia a Vanesa, 9.ročník