MIKULÁŠ

6.12. Mikuláš v škole

Čo by to bol za deň 6.12. bez Mikuláša? Ani náhodou. Nech sa deje, čo sa deje. nebolo tomu inak ani teraz. Skoro ráno prišli naši deviataci s pánom učiteľom Latákom do školy. Naozaj, skoro ráno! To u deviatakov nebýva, že? Ale tento deň to bolo inak. Tešili sa, že budú rozdávať radosť a darčeky. Preobliekli sa do kostýmov čertov, anjelov ( aj pán učiteľ bol jedným z nich) a hlavne Mikuláša - ten bol samozrejme len jeden. Museli to stihnúť, kým ostatní žiaci pôjdu do tried.

Naši mladší žiaci - 1.-4. ročníka však odchádzali v tento deň do divadla do Bratislavy. Mikuláš to musel teda vymyslieť inak. Deti sa zhromaždili v spoločenskej miestnosti. Tu sa stretli s Mikulášom a jeho pomocníkmi. Zaspievali si pesničku, zarecitovali mu básničku a on ich potom obdaroval sladkosťami. Potom už spokojne odišli na autobus a cestovali do Bratislavy.

Mikuláš však vo svojej ceste za deťmi pokračoval. Vošiel do každej triedy a  taktiež všetkým rozdal darčeky. Nezabudol ani na zamestnancov školy. Zo školy jeho kroky viedli do škôlky, kde už detičky netrpezlivo vykúkali z okien. Dočkali sa. Od prekvapenia aj ústočká zabudli zatvoriť. Taktiež sa Mikulášovi predviedli, ako vedia spievať a recitovať. Za svoje snaženie dostali mikulášske balíčky.

Dopoludnie bolo veselé a príjemné. Mikulášsku atmosféru bolo cítiť až do konca vyučovania.

text:Mgr.Kusá.Mgr.Laták