VIANOČNÉ TRHY

7.-8.Vianočné trhy

Aj v tomto roku si naši žiaci zhotovili drobné výrobky, ktoré potom následne predávali na trhoch v obci. Pôvodne sme plánovali uskutočniť tieto trhy priamo v budove školy, nakoľko v sále kultúrneho domu prebiehala rekonštrukcia. Napokon sa obecné trhy predsa uskutočnili v priestoroch futbalového ihriska. Síce v skromnejších podmienkach, ale i tak atmosféru Vianoc bolo cítiť. A to doslovne - rozvoniavala kapustnica, punč, koláče...

Žiaci si svoje výrobky už v piatok rozložili na pridelených stolíkoch. Od soboty obeda do nedele večer sa striedali pri predaji a spoločne s pani učiteľkami a pánom učiteľom ponúkali svoj tovar. Darilo sa im. O tom niet pochýb. Perfektne sa zhostili úlohy predajcov a určite si potvrdili svoje znalosti s prácou s peniazmi. Aj v škole je výchova k finančnej gramotnosti nevyhnutnou súčasťou niektorých vyučovacích predmetov.

Ďakujeme touto cestou všetkým, ktorí podporili žiakov a ocenili ich prácu.