VÝCHOVNÝ KONCERT

9.12. Žiaci spoznávajú fujaru

Po školách v okrese sa žiaci zoznamovali s typických slovenským nástrojom . fujarou. Keďže jeden z dvojice chlapov, ktorí nástroj predvádzali pochádza z blízkej obce - Dolné Otrokovce, nechceli sme zostať poizadu a Mgr. Morávková ich pozvala i k nám. Žiaci 1. stupňa sa v rámci hudobnej výchovy zhromaždili v spoločenskej miestnosti, kde na  nich už čakali pán Šulík a pán Olexa. Poukazovali deťom rôzne píšťalky, správne ich pomenovávali a mohli si ich aj vyskúšať. Samozrejme však hlavnú úlohu zohrávala fujara. Zahrali na neja jednu špeciálne pán Šulík vyrobil aj pre našu školu. Slávnostne ju odovzdal zástupkyni školy - Mgr. Jašicovej. Určite si darovaná fujara nájde dôstojné miesto v zriadenom regionálnom kútiku na chodbe na 1. poschodí.

Ďakujeme a darčeku sa veľmi tešíme.

text: Mgr.Kusá