JESENNÉ VARIÁCIE

Tvoríme obrazy z plodov jesene.

Vďaka krásnemu jesennému počasiu si žiaci našej školy vyskúšali tvorenie v prírode Land art.

Ide o krajinné umenie, ktoré otvára možnosti zobrazovania v duchu konceptuálnych a minimalistických tendencií. Krajina žiakov inšpirovala k interakcii svojou premenlivosťou, vzťahom k človeku a jeho životu. Zároveň je tou najväčšou a neopakovateľnou galériou sveta. Je to miesto intenzívneho precítenia, ktoré i našich žiakov napĺňa kreativitou. Priama reflexia prírody sa na školskom dvore premenila do organických ako aj anorganických materiálov, ktorým vládne jednoduchosť formy a väzba ku konkrétnemu miestu.

Na voľnom priestranstve na školskom dvore vytvárali žiaci rôzne obrazce za pomoci prírodných materiálov. Tvorili nadšene, v skupinách i samostatne.

Pozrite sa, ako sa im darilo. Pre potešenie...

text: Mgr. Gubáňová