DETSKÉ DOPRAVNÉ IHRISKO

30.9. - DDI v Galante

V stredu, 30. septembra  žiaci 1., 2. a 3. ročníka  cestovali autobusom do Galanty. Každý rok žiaci 1. stupňa navštevujú dopravné ihrisko. Doprvná výchova je súčasťou i  niektorých vyučovacích predmetov. Zhrnutie teoretických poznatkov žiakov vyvrcholí praktickou časťou práve návštevou dopravného ihriska. Je to nabezpečnejšia forma praktických zručností. DDI v Galante je výborne vybevené k takejto výučbe. Žiaci sem chodia veľmi radi.

V tomto roku nám však neprialo počasie. I keď ráno ešte nepršalo a predpoveď očasia na dopoludnie bola priaznivá, tak sme vycestovali. Cesta autobusom bola príjemná, pán šofér ústretový a žiaci poslušní. Po príchode do Galanty nás nemilo prekvapili jemné dažďové kvapky. Nebol to dážď, len mrholenie. O tom, že by sme návštevu DDI zrušili nechceli žiaci ani počuť. Mali k takémuto počasiu prispôsobené oblečenie a tak sme sa rozhodli tento dopravný výcvik absolvovať. Keďže inštruktori sú bývalí učitelia, práce s deťmi sa zhostili veľmi profesionálne. Naši žiaci počúvali a poslúchali poičas celého vyučovacieho dopravného bloku. Dopravné prostriedky si deti vyberali, prípadne im boli pridelené podľa potreby.

Praktickú časť ukončili pod prístreškom, občerstvili sa a v učebni si utvrdili získané poznatky.

Všetci žiaci dostali pochvalu a s dobrým pocitom sme odcestovali naspäť do školy. Už teraz sa mnohí tešia na návštevu DDi v budúcom školskom roku.

text: Mgr. Kusá