ZÁLOŽKA DO KNIHY

Partnerská škola v Českej republike

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlásila tohto roku už 11. ročník česko-slovenského projektu pre ZŠ - Záložka do knihy spája školy.

Naša škola sa do tohto projektu zapojila už štvrtýkrát. Tohtoročnou témou bola: Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní alebo v próze. Všetci žiaci I. stupňa a 5. ročníka na II. stupni ľubovoľnou technikou vytvorili záložky pre žiakov českej partnerskej školy. Pri práci im pani učiteľky čítali knihy, ktoré deti inšpirovali k tvorbe.  Záložky vytvárali na hodinách výtvarnej výchovy. Spolu takto vytvorili 90 záložiek. Myslíme si, že sa vydarili. Sú pekné, vtipné a nápadité. Môžete sa o tom presvedčiť v našej fotogalérii. Rovnako to posúdia ich noví majitelia, žiaci z našej partnerskej školy vo Varnsdorfe z Českej republiky.  Veríme, že im poslúžia pri čítaní a splnia tak svoj účel.

Fotografie nájdete v galérii.

text: Mgr. Gubáňová