VEĽKÁ NOC

Ako sme prežívali sviatky jari...

Aj tento rok sme jar prežívali inak. Slniečko nás lákalo von, ale obmedzenia, ktoré vyplývali z pandemickej situácie, nám nedopriali dostatočnú radosť.
    Ako sa s týmito pocitmi a náladou vyrovnali žiaci v domácom prostredí? Pozrite si v našej fotogalérii.

Veľká noc

je spätá s hodovaním, oblievaním a šibaním. Muži a chlapci chodia po návštevách a polievajú alebo šibú ženy a dievčatá. Tie ich zato pohostia pripravenými dobrotami, prípadne obdarujú maľovanými, či čokoládovými vajíčkami.

Aj tento rok však boli Veľkonočné sviatky pre nás iné. Napriek tomu, že sme sa nemohli navštevovať a chodiť von, každý z nás sa na tieto sviatky doma pripravoval, urobil si jarnú alebo Veľkonočnú výzdobu, niečo dobré napiekol alebo nachystal aspoň pre domácich. Aj žiaci druhého stupňa  sa v rámci techniky pripravovali na tieto sviatky a  svoje práce poslali aj do školskej galérie, aby sa aspoň týmto spôsobom podelili so všetkými  s tohtoročnou sviatočnou  atmosférou.

text: Mgr. Mišechová   web: Mgr. Kusá