MATEMATICKÝ KLOKAN

Matematikcé zápolenie v nezvyčajných úlohách

"KTO MÁ FILIPA, TEN ZVLÁDNE KLOKANA"

Každý rok sa naši žiaci zapájajú do tejto matematickej súťaže. V tomto roku tomu nebolo inak. Vyskytli sa však nové skutočnosti, ktoré sme museli brať do úvahy(  pandémia) .Žiaci sa vzdelávali dištančne a priestor k riešeniou príkladov k tejto súťaži bol obmedzený. Pracovali sme online a diskusie k riešeniam boli často veľmi zaujímavé. Do poslednej chvíle sme čakali, akým spôsobom sa do Klokana zapojíme. Nakoniec sa pracovalo takto: I. stupeň v škole, II. stupeň online.

Do súťaže sa zapojili títo žiaci:

1. ročník: Hladejová, Ondrejáková, Chálka, Pekar, Gruchaláková, Danišíková, Hurta, Blanarovičová, Bistáková K.

2. ročník: Chovanec, Lukačovičová, Števík, Psica

3. ročník: Uhlíková, Mintuchová, Veľká

4. ročník: Zbojek, Zajdeková

5. ročník: Chynoradská, Báčik

6. ročník: Veľký, Veľká

Úspešným riešiteľom sa nestal nikto. S  výsledkami  nad 70% chválime: Terezku Lukačovičovú, Jurka Števíka, Lauriku Uhlíkovú, Alicku Mintuchovú, Lenku Chynoradskú, Olivera Báčika, Samka Veľkého a Klárku Veľkú.

organizačné zabezpečenie. Mgr. Mišechová

text a web: Mgr. Kusá