ZBER PLASTOVÝCH VRCHNÁČIKOV

Pokračujeme v zbere plastových vrchnáčikov.

Naša škola pokračuje v zbere plastových vrchnáčikov. V tomto školskom roku je to v spolupráci so združením SAMARIA v Hlohovci. Zber nebude prebiehať súťažne medzi triedami, či jednotlivcami. Bude to zber pre pomoc tým, ktorí to potrebujú a pre náš dobrý pocit. Tento projekt rozširuje sieť dobrovoľníkov, ktorým nie je ľahostajný osud druhých i osud našej planéty.

Ide o  prepojenie sociálnych a ekologických aktivít, zníženie ekologického zaťaženia našej planéty ku ktorému prispievajú aj milióny vrchnáčikov, ktoré každodenne vyprodukujeme. Naplnené nádoby s PET vrchnáčikmi v zberných miestach preberajú na to určení dobrovoľníci OZ Samaria v dohodnutom termíne.

Prosíme, aby ste odovzdávali len malé vrchnáčiky z PET fliaš, žiadne iné. Na obale musí byť takéto označenie. Sú to nealko nápoje a minerálky ( nie nestea, acidko...). Do nádoby nepatria ani vrchnáky z kozmetiky, detských cucavých nápojov, mlieka, či čistiacich prostriedkov.  Nádoby budú deťom k dispozícii stále, môžu denne do nich vhadzovať vrchnáčiky, nemusia ich zhromažďovať doma.

Ďakujeme za každú pomoc. ( Samaria).  O celom projekte sa dočítate vrchnáčiky Samaria .