PASOVANIE PRVÁKOV

Prvácka pasovačka

PASOVANIE PRVÁKOV DO  ŠKOLSKÉHO CECHU

Stať sa prvákom je veľká vec. Je potrebné si zvyknúť na nových ľudí, povinnosti a pravidlá. Pasovanie žiakov 1. ročníka do školského cechu sa uskutočnilo dňa 31. 01. 2022. Na 23 prvákov čakal slávnostný deň, na ktorý deťom zostanú krásne spomienky. Prváčikom, usilovným včielkam sa prihovorila triedna pani učiteľka Mgr. Beáta Jašicová, ktorá ich privítala v kráľovstve školákov.

Naši najmladší úspešne zvládli 1. polrok. Vedia sa popasovať s písmenkami, s číslami, vedia recitovať, cvičiť aj spievať. Spoločne navštívili krajiny Čítankovo, Počtárikovo, Športovkovo, Spievankovo  a Šikulkovo.

Prváčikovia  dostali Pamätné  dekréty, zložili svoj prvácky sľub a prešli Zlatou školskou bránou. Pani riaditeľka Mgr. Júlia Vozáriková pasovala prvákov veľkou ceruzkou.  Nakoniec si spoločne zaspievali prvácku hymnu.

Naši milí prváci, želáme Vám, aby sa Vaše túžby splnili, aby ste sa v škole cítili dobre, aby ste  okrem  vedomostí  zažili i kopec  radosti z objavovania, ale i spokojnosti z dobrej práce. Hoci zdolávanie prekážok občas trochu bolí.   Vydržte, veď to za to stojí!

Učitelia Vám môžu otvoriť dvere, ale vstúpiť do nich musíte  sami.

Mgr. Beáta Jašicová

web: Mgr.Kusá