VALENTÍN

Vyznania majú veľkú hodnotu...

Valentín. Sviatok plný rozporuplných názorov a prívlastkov. Komerčný, americký, gýčový...ale je to naozaj tak?
    Naši žiaci deň 14. februára oslávili s radosťou a nadšením.  Počas februára sa na hodinách technickej a výtvarnej výchovy venovali výrobe valentínskych dekorácií, oboznámili sa s históriou tohto sviatku a postavou svätého Valentína, ktorý bol rímskym kňazom. Vyzdobili interiér aj exteriér školy svojimi prácami, ktoré mohli venovať ľuďom, na ktorých im záleží. Neprehliadnuteľná výstava prác sa nachádza vo vestibule školy. Zároveň tam tesne pred dňom sv. Valentína bola umiestnená krabička, do ktorej žiaci mohli vhadzovať svoje valentínske odkazy, srdiečka pre svojich spolužiakov i učiteľov. Radosť z darovaného i darovania, milé verše i poďakovania, pohladili duše, ktoré sa počas tejto pandemickej situácie len zriedka môžu stretnúť, aj keď sú v rovnakej budove.
    Od rána sa rozozvučal školský rozhlas, ktorý do tried vniesol jemné melódie piesní. Príjemná atmosféra ovládla detské srdcia a nikto sa nezamýšľal nad tým, či je tento sviatok len komerčným ťahom. Veď prejav lásky, náklonnosti a priateľstva  je tým najkrajším obsahom, aký sviatok môže nadobudnúť.

organizačné zabezpečenie: Mgr. Konečná
    text: Mgr. Tamajková