ŠALIANSKY MAŤKO - okresné kolo

Recitačná súťaž - prednes povestí

Prešlo dlhé obdobie, ktoré neprialo tomu najprirodzenejšiemu, a to vzájomnému stretávaniu sa. S prichádzajúcou jarou sa prebúdza k životu aj svet recitácie a súťaží. Opäť deti môžu zažiť výnimočnosť prednesu pred nadšeným publikom, vychutnať si minúty, ktoré patria len im a počuť zaslúžený zvonivý potlesk za svoj výkon. Dňa 15. marca naše žiačky reprezentovali školu v okresnom kole recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Neistotu a obavy z vystúpenia pred publikom vystriedalo sebavedomie, radosť a v sále bolo počuť nádhernú ľubozvučnú slovenčinu. Recitátorky sa vžili do postáv zo svojich povestí a pripravili divákom i porote úžasný kultúrny zážitok.

V 1. kategórii žiakov 2. - 3. ročníkov sa na 3. mieste umiestnila Ema Pogadyová (3.roč.) V 2. kategórii žiakov 4. -5. ročníkov sa na 3. mieste umiestnila Lucka Veľká (4. roč.) V 3. kategórii žiakov 6. -7. ročníkov získala Klára Veľká (7. roč.) cenu poroty za svoj prednes. Gratulujeme a veríme,že táto súťaž je len začiatok 🌹

text. Mgr. Tamajková

web: Mgr. Kusá