BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

Olympiáda online

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

A zasa sme to skúsili! Po trojročnej prestávke sme sa opäť zapojili do biologickej olympiády. Do dnešného dňa sa online formou uskutočnili dve školské kolá a jedno okresné. Naši žiaci súťažia v dvoch kategóriách:

Kategória E:

Školské kolo z 18.02.2022:

V odbornosti botanika súťažili 2 žiačky 7. ročníka, Nikola Pavlíková a Nina Tamajková, v odbornosti zoológia riešila test Vivien Chalányová (7. roč.). Všetky tri dievčatá sa stali úspešnými riešiteľkami a postúpili do okresného kola.

Okresné kolo z 31.03.2022

Aj v okresnom kole preukázali dievčatá výbornú pripravenosť. Nielenže sa všetky stali opäť úspešnými riešiteľkami, ale získali aj krásne umiestnenie:

- v odbornosti botanika získala Nina Tamajková 1. miestoa Nikola Pavlíková  2. miesto.

- v odbornosti zoológia získala Vivien Chalányová 2. miesto.

Všetky tri žiačky budú našu školu reprezentovať v krajskom kole, ktoré sa uskutoční už prezenčnou formou 3.05.2022 v Trnave. Držíme im palce!

Kategória D:

Školské kolo z 21.03.2022:

Po prvý krát si v školskom kole zmerali svoje sily aj žiaci 6. ročníka. Žiaci Michaela Ševčeková, Oliver Báčik, Viktória Machová, Mário Patay získali viac ako 50% z maximálneho možného počtu bodov a stali sa všetci úspešnými riešiteľmi. Prví dvaja súťažiaci Ševčeková a Báčik, postupujú do okresného kola. Rovnako im prajeme veľa šťastia a úspechov.

Text: Klaudia Škoríková