VÝCHOVNÝ KONCERT

Gajdošská skupina Bosoráci.
    EB03174C-B2B1-4D72-9885-51C9502DE2E8.MOV

Dňa 20. apríla sa uskutočnil výchovný koncert pre žiakov našej školy, ktorého témou boli ľudové nástroje. Program bol prispôsobený individuálne pre žiakov prvého a potom i druhého stupňa. Predstavili sa hudobníci, ktorí si hovoria Bosoráci. Sú to nadaní hudobníci, gajdošská skupinka. Deťom zanôtili rekonštrukcie tradičných pastierskych a gajdošských piesní, ale i predstavili hudobné nástroje. Žiaci mohli vidieť a počuť hrať gajdy (slovenské trojhlasné i zahraničné), mulitánky, píšťalky, fujary, ale i drumbľu. Spev dopĺňal rytmus zdobeného pútavého ozembuchu. Ku každému hudobnému nástroju mali žiaci zaujímavý výklad, porovnanie rozdielov a ukážky zvuku. Do programu sa mohli zapojiť a zatancovať si ľudové tance. Napriek odlišným záujmom dnešnej mládeže mal koncert u detí úspech. Preukázali, že majú prehľad v ľudových nástrojoch, ovládali prezentované piesne a z predstavenia odchádzali plní radostnej energie.

Text: Mgr. Tamajková

Web: Mgr. Kusá