MDD- 1.ŠKOLSKÁ OLYMPIÁDA

MDD v športovom duchu

1. jún, nezabudnuteľný Deň detí, sa niesol v znamení olympijských hier. Školský dvor, ihrisko a telocvičňa boli centrom športových aktivít a neutíchajúcej túžby detí po hrách, súperení, víťazstve, ale i spoločnom tímovom duchu. Ráno sa žiaci zišli na dvore a každá trieda mala svoju súťažnú vlajku, ktorá reprezentovala ich jednotu a súdržnosť a odhodlanie. Počas nástupu si žiaci trénovali svoje tímové pokriky. Po slávnostnom príhovore bol zapálený oheň 🔥 a zástupcovia jednotlivých tried si hrdo podávali pochodeň, ktorá bola zapálená na počesť otvorenia  našich olympijských hier.  Atmosféra bola plná emócií a žiaci sa s nadšením pustili do súťaží. Motiváciou bola aj bohatá základňa fanúšikov, ktorá vznikla spojením detí všetkých vekových kategórií a príchodom podpory zo strany rodičov a starých rodičov.  Pred sladkým obedom sa uskutočnilo očakávané vyhodnotenie. Za svoje výkony si žiaci odniesli medaily, diplomy a zvečnili dnešný deň fotografiou. Najlepším športovcom olympijských hier bol dobrý pocit umocnený postavením sa na stupeň víťazov. Tešíme sa, že si žiaci vzájomne vyjadrili podporu potleskom. Úspechom je mať radosť zo športu, aj keď nie vždy víťazne, získať motiváciu sa zlepšovať, trénovať alebo sa len jednoducho zapojiť. Do našich olympijských hier boli zaradené kolektívne športy: florbal, futbal, vybíjaná, ale i individuálne výkony ako hod medicinbalom, skok do diaľky, vytrvalostný beh, šprint, štafeta. Veríme, že to bude naša každoročná tradícia a pribudnú i nové zaujímavé disciplíny podľa chuti našich detí 😀.

text: Mgr. Tamajková

organizačné zabezpečenie: Mgr. Kusá a Mgr. Ormisová