VÝLET - 9. ročník

Spoznávame Liptov

Náš koncoročný výlet sa konal 9.6. – 11.6. 2022 v Liptovskom Jáne.
    Naša cesta začala na vlakovej stanici v Piešťanoch. Cesta vlakom nám ubehla rýchlo. Postupne sme sa dostali do Liptovského Jána na Penzión Galanto. Penzión obklopovala krásna príroda a šumivý potok, celé to bolo ako z rozprávky. Práve odtiaľto sme vyrazili cestou necestou až sme sa dostali k Stanišovskej jaskyni. Schytali sme výborného sprievodcu, ktorý nás zaujal výkladom. Večer sme sa osviežili v potoku, ktorý bol studenší, ako sme čakali.
     Ďalší deň sme nelenili a šli sme preskúmať termálny prameň nazývaný Kaďa. Niektorí pred kúpaním uprednostnili vyhrievanie sa na teplom slniečku.
    Po každom výlete sme si oddýchli, aby sme večer mohli zahájiť biliardový turnaj.
    Náš posledný výlet sme si užili s našou triednou pani učiteľkou Mgr. Beátkou Mišechovou a pozvali sme si aj pani učiteľku Mgr. Klaudiku Škoríkovú.

Výlet sme zhodnotili veľmi pozitívne. Všetkým sa nám páčilo, dokonca by sme si to zopakovali. Verím, že naňho budeme ešte dlho spomínať.
    text: Vanesa Pavlíková, 9. ročník