Mladý zdravotník - územná súťaž

Žiačky 6. a 9. ročníka sa 22. mája 2015 zapojili do súťaže "Družstiev mladých zdravotníkov I. a II. stupňa ZŠ", ktorá sa konala v Trnave.

Súťaž organizačne zastrešoval Územný spolok SČK  v spolupráci s mestom Trnava. Konala sa v priestoroch ZŠ na Atómovej ulici v Trnave.

Naša škola je pravidelným účastníkom tejto súťaže. V tomto školskom roku ju reprezentovali žiačky 6. ročníka - Adela Tiefenbacherová, Diana Šušeková, Nina Štibraná a žiačky 9. ročníka - Veronika Guľová a Dominika Veľká. Súťažili v II. kategórii, v ktorej bolo 23 súťažných družstiev.

Svoje schopnosti a vedomosti si preverili v piatich súťažných disciplínach:

1. ​​Vedomosti o SČK, o hnutí ČK/ČP a o bezpríspevkovom darcovstve krvi
    2. Zdravotnícke vedomosti - teória​
    3. Kardiopulmonálna resuscitácia - oživovanie
    4. Praktické poskytovanie prvej pomoci - 1. stanovište
    5. Praktické poskytovanie prvej pomoci - 2. stanovište

Dievčatá napokon v tvrdej konkurencii získali  pekné 8. miesto a tým dokázali, že v prípade ohrozenia ľudského života by vedeli  poskytnúť prvú pomoc.

Žiačky na súťaž pripravovala a sprevádzala Mgr. Iveta Morávková.