Návšteva detí z MŠ v 1. triede

23. jún 2022

Návšteva detí z MŠ v I. triede

Dňa 24.06.2022 navštívili naše deti z MŠ triedu prvákov. Boli zvedaví, čo sa ich kamaráti stihli naučiť odvtedy, ako opustili brány MŠ. Chceli sa zoznámiť s prostredím, ktoré bude už onedlho aj im blízke.

Prváci ich privítali prečítaním príbehu a hádaniek z ich čítanky.  Predviedli vedomosti z matematiky,  prvouky, aj z ostatných predmetov.

Predškoláci napísali na tabuľu svoje mená. V závere sa všetky deti zahrali spoločnú hru a zaspievali si pieseň.

Veru, prváci zvládli toho dosť. Počítali, čítali, naučili sa písať písmená abecedy a nezabudli ani na svojich bývalých kamarátov z MŠ. Všetkým ukázali, že škola prináša nielen nových kamarátov, ale hlavne nové vedomosti. Deti z MŠ priniesli prvákom záložky do knihy. Oni si od prvákov odnášali tiež záložky a hlavne poznanie, že sa školy vôbec netreba báť.

Deťom z MŠ sa v základnej škole veľmi páčilo a predškoláci sa tešia na september i na stretnutie s pani učiteľkou.
    text: Mgr Jašicová