VÝLET 8. ROČNÍK

24. jún 2022

Dňa 24. júna sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili dobrodružného koncoročného výletu. Zrána, keď sa žiaci ešte len prebúdzali, les už žil v celej svojej rôznorodosti. Miniskupinka ôsmakov sa vydala na turistiku do najznámejšieho archeologického miesta na Slovensku. Príjemnú prechádzku chránenou oblasťou s jemne chladným vánkom a zurčiacim potokom narušovali iba výkriky dievčat, ktoré sa desili užovky či strehúňa škvrnitého. Po pár kilometroch si však začali všímať krásy prírody, motýle, ktoré posadali na dievčatá ako na kvietky. S úsmevom a odhodlaním žiaci vystúpili až k vstupnej bráne Hradiska Valy. Ocitli sa tak najstaršom kresťanskom nálezisku. Počas cesty na vrchol sa stretli s drevenými dobovými sprievodcami a oddychovými lavičkami, ktoré boli umeleckým skvostom. Po turistickom výstupe sa žiaci presunuli na Ranč pod Babicou, kde chutným obedom doplnili svoje sily.  Nasledovala prehliadka zoologickej záhrady s atrakciami, jazda na koni i zakončenie s posedením na zmrzline.

Fotografie nájdete v galérii.
    text: Mgr. Tamajková

web: Mgr. Kusá