VÝCHOVNÝ KONCERT

13.9.2022- Bavme sa pohybom

Dňa 13. septembra sa žiaci našej školy zúčastnili výchovného koncertu Prejav sa pohybom. Motivačný program pripravil profesionálny tanečník, člen skupiny Old School Brothers, Miroslav Bruise Žilka. Na predstavenie prišli pozrieť aj deti z materskej školy, dokonca i tí najmenší. Počas predstavenia, ktoré bolo u nás v Horných Otrokovciach už po druhýkrát, však nenastal žiadny ruch, ani krik, a ani pedagógovia nemuseli usmerňovať disciplínu. Prečo?  Pretože hneď pri prvej tanečnej choreografii zavládlo v sále ticho, deti s napätím sledovali každý výnimočný pohyb talentovaného tanečníka. Počas koncertu sa žiaci oboznámili s rôznymi tanečnými štýlmi, prvkami a krokmi. Cieľom tohto špecifického projektu je viesť deti k pohybu a aktívnemu životnému štýlu. Práve preto sa naši žiaci stali súčasťou programu a mohli si jednotlivé tanečné kreácie vyskúšať priamo na pódiu s odbornou inštruktážou. Sálou sa ozvalo nadšenie,smiech a výskanie ako podpora odvážnych dobrovoľníkov. Ďalej si žiaci vyskúšali i tanečný battle (súboj), kde museli pohotovo reagovať tanečnými kreáciami na piesne rôznych hudobných štýlov. Decibely potlesku rozhodli o víťazovi, ktorým sa stal Adam Laták, žiak VIII. ročníka. V záverečnom čísle  tanečník skombinoval zaujímavé štýly tanca so štipkou humoru, začo si vyslúžil  burácajúci potlesk.  Po predstavení mali žiaci možnosť zúčastniť sa krátkej autogramiády.
    text: Mgr. Tamajková     web:Mgr. Kusá