DOPRAVNÉ IHRISKO

5. október 2022 - návšteva DDI v Galante

Detské dopravné ihrisko – Galanta

4. októbra 2022 sme so žiakmi 2., 3. a 4. ročníka navštívili Detské dopravné ihrisko v Galante.

Po príchode na dopravné ihrisko si žiakov prevzali inštruktori, ktorí  ich v úvode  oboznámili  s pravidlami bezpečného správania sa. Po krátkej inštruktáži nasledovalo prideľovanie bicyklov a kolobežiek a tiež rozdelenie žiakov  do skupín. Vytvorené skupinky žiakov premávali po ihrisku, na ktorom ich čakala svetelná križovatka, železničné priecestie, parkovisko, priechody pre chodcov a množstvo dopravných značiek. Po praktickej časti sa žiaci premiestnili do učebne, kde si zhrnuli poznatky nadobudnuté  počas jazdy.

Nakoniec sa žiaci dobre najedli. Po namáhavej činnosti všetkým veľmi chutilo a takto posilnení sme mohli cestovať naspäť.

Domov sme odchádzali obohatení nielen o nové vedomosti a zručnosti, ale i o nové zážitky.

text: Mgr. Morávková, web: Mgr. Kusá