Beseda s príslušníčkou PZ

14.3: -Téma: Šikana na školách

V utorok prišla do školy príslušníčka PZ v Trnave.

Pre žiakov si pripravila rôzny vzdelávací materiál, ktorý prezentovala v jednotlivých ročníkoch. Prváci a druháci pracovali podľa jej pokynov v pracovných zošitoch. O jednotlivých zadaniach diskutovali a hľadali správne riešenia rôznych situácií na obrázkoch. Pre tretiakov a štvrtákov bola pripravená videoukážka , o ktorej sa taktiež rozprávali. Situácie, ktoré deti videli komentovali a pripájali vlastné skúsenosti a postrehy. V starších ročníkoch to bolo podobné, ale vážnosť témy šikanovania sa nedala prehliadnuť. Jej výskyt je takmer na každej škole. V niektorej škole v menšom rozsahu, na inej ešte  v rámci nápravných rozhovorov. Takto boli k tomu vedení i naši žiaci.

Besedou to na školách určite nekončí. Myšlienky, ktoré zostali v hlavách detí sú mimoriadne aktuálne a treba ich riešiť už pri počiatočných problémoch. S tematikou sa stretávajú i na bežných vyučovacích hodinách, či triednych stretnutiach ako kolektív. Samozrejme ktorýkoľvek učiteľ je deťom k dispozícii a ochotný podať pomocnú ruku, či užitočnú radu.

Neváhajte ich kontaktovať pri akomkoľvek probléme.

text,foto: Mgr.Kusá