NOC s ANDERSENOM

31. apríl 2023

Po covidovom období sme mohli opäť zorganizovať Noc s Andersenom. Žiaci to veľmi radi nazývajú " prespávačkou" v škole. Tešia sa na to od prvej chvíle ako sa to dozvieme . Čakali nás zaujímavé aktivity. Po príchode do školy sme sa stretli všetci v spoločenskej miestnosti. Tu sa zoznámili formou prezentácie s krajinou, v z ktorej Andersen pochádza. S jeho tvorbou sa žiaci zoznamovali na nástenke i priamo listovaním v knihách. Keďže v tomto roku si proipomíname aj významné výročia našich osobnosti, tak sme sa rozhodli náš literárny večer a noc venovať Kriste Bendovej. V triedach sme si čítali, rozprávali sa, prípadne sme si pozreli ukážky rozprávok. Predkreslili sme ilustrácie z jej kníh a maľovalo sa. V triedach bolo málo miesta, tak sme využili chodby. Hotové výkresy sme si navzájom obdivovali a ozdobili sa nimi  drevené pavilóny vo vestibule. Po večeri sme sa opäť zabávali hrami, kvízami, tancom... Deti však netrpezlivo čakali, kým sa zotmie. Odprevadili sme domov tých, ktorí sa rozhodli prenocovať radšej doma . Ostatní sme sa zišli v telocvični a urobili sme si poriadnu diskotéku.  Bola to rozvička ako sa patrí. Takto dobre naladení sme sa vrátili do tried, kde sme dostali inštrukcie k hľadaniu pokladu... V škole už bola poriadna tma, tak sme museli hľadať baterkami. Podarilo sa to! Nájdené indície sme v zmenárni vymenili za zlaté dukáty, ktoré sme si odniesli do tried. Za odvahu sme získali aj odznaky s logom Noc s Andersenom. Potešilo nás to.  v triedach sme si začali chystať miesta na spanie. Bola to paráda spať len tak na zemi. Samozrejme žinenky, podložky a spacáky nám nechýbali. Po večernej, resp. nočnej hygiene sme sa uložili na spánok, ktorý dllllllho, dllllho neprichádzal. Bolo nám veselo. Ráno sme vstali, umyli sa, naraňajkovali, upratali a počkali sme na rodičov. Tí nás vítali s úsmevom a zvedavým otázkam nebolo konca kraja. Všetko sme im vyrozprávali a už teraz sa tešíme na budúci rok.

Pozývame aj tých, ktorí sa nemohli zúčastniť.S pozdravom vaši prvostupniari.