SLÁVIK SLOVENSKA

12. máj 2023 - okresné kolo speváckej súťaže

V piatok 12. mája sme sa zúčastnili speváckej súťaže Slávik Slovenska. Svoj spevácky talent predviedli tri dievčatá. Každá zaspievala dve ľudové piesne.

V I. kategórii nás reprezentovala žiačka 2. ročníka Nelka Švarcová piesňami: Išli dievky ľan trhať a Po nábreží koník beží.

V II. kategórii zaspievala žiačka 5. ročníka Hanka Šošovičková piesne : Vysoko kačičky a Keď mi srdce choré.

V III. kategórii ôsmačka Klára Veľká si vybrala piesne: Vysoko kačičky a Keď mi srdce choré.

I keď si dievčatá vybrali rovanké piesne, každá ich podala iným spôsobom. Zaspievali ich krásne, čo ocenila aj odborná porota.

Hanka získala 2. miesto vo svojej kategórii a Klára si 1. miestom "vyspievala"  postup do krajského kola.

Všetkým trom dievčatám za reprezentáciu školy ďakujeme. Oceneným dievčatám  gratulujeme k umiestneniu.

Budeme držať palce v krajskom kole.

text: a foto: Mgr. Solčianska   web: Mgr.Kusá