Výlet 1. ročník

15. jún 2023 Piešťany - Podolie

Prváci sa vyrali na výlet do Piešťan. Pôvodne mali ísť 8. júna, ale v Piešťanoch bol v ten deň silný dážď, tak svoj výlet preložili. A nebanovali. 15. 6. mali krásne slnečné počasie. Keďže prváčikov je len 15, stačilo objednať malý autobus . V doprovode svojej triednej pani učiteľky Kusej  a jej manžela nastúpili ráno na dobordružnú cestu. Prvou zástavkou bola jaskyňa Čertova pec. Po vypočutí informácií z minulosti jaskyne sa spoločne premiestnili do jaskyne, kde ich opäť čakal výklad o funkcii jaskyne ako úkrytu pred dažďom kočišov, ktorí prechádzali v minulosti po krajine. Alebo sa tu skrývali aj ovečky .Spoločne si prečítali  informačné tabule. Boli na seba hrdí, že sa naučili pekne čítať. V sprievode Nora si prezreli mini farmu. Ďalšou zastávkou boli Piešťany. Vystúpili na parkovisku, odkiaľ pešo prešli do parku. Tu sa nadesiatovali a potom prešli do Balneologického múzea. Pán sprievodca im zaujímavo porozprával o živote predkov a o mamutoch. Mali možnosť si ohmatať mamutí zub a úlomok z mamutieho  kla. Potom si prezereli celú expozíciu a vybrali sa ďalej. Pri prechádzke Kolonádovým mostom sa "pozdravili" s pánom Winterom, odfotili sa pri Lamačovi barlí a už nastal čas na zmrzlinu. Sladká maškrta k výletu patrí. Posilnení maškrtou sa vybrali na parkovisko, kde už čakal autobus, ktorý ich odviezol do Podolia. Tu sa nachádza Park miniatúr hradov z blízkeho a vzdialeného okolia. Najväčšou odmenou im bol nákup v obchodíku so suvenírmi. Pomíňali posledné peniažky, pojedli všetko čo im zostalo a spokojní sa vybrali domov. Pred školou ich už počkali rodičia. Na tvárach detí bola viditeľná radosť a spokojnosť z vydareného dňa.

text a web: Mgr. Kusá   FOTOGRAFIE