JÁNOŠÍK - divadelné predstavenie

Žiaci 7., 8. a  9. ročníka cestovali do Bratislavy

V pondelok 6. novembra sme vyrazili za kultúrou do hlavného mesta SR. Divadlo Aréna pripravilo originálne  spracovanie životných osudov Juraja Jánošíka a iných historických postáv. V priestoroch Divadla P.O. Hviezdoslava sa naši starší žiaci stretli so známymi hercami, ktorých poznajú aj z televíznej obrazovky. Predstavenie bolo obohatené o spevácke a hudobné vystúpenia, ktoré diváci odmeňovali potleskom. Herci podali obdivuhodný výkon, keďže každý z nich hral viacero úloh. Našim žiakom sa predstavenie páčilo, hoci bolo dosť náročné a vyžadovalo od divákov plnú pozornosť. Mnohí žiaci mali záujem o hre diskutovať a vyjadrovali svoje názory. Pochopili, že niektoré udalosti nie sú a ani nikdy neboli čierno- biele.

text: Mgr. Solčianska  web: Mgr. Kusá