BIBLIOTÉKA

9. novembra naši starší žiaci opäť navštívili hlavné mesto SR

K dlhým sychravým jesenným večerom jednoznačne patria knihy. Pravú novembrovú atmosféru neodmysliteľne dopĺňa medzinárodný knižný veľtrh Bibliotéka, kde si každý môže nájsť tú svoju knihu. Tento rok sa konal už 30. ročník tohto  podujatia, ktoré sprevádzal bohatý kultúrny program.

My sme Bibliotéku navštívil v deň otvorenia 9.11.2023. Naši žiaci 5. - 9. ročníka mali možnosť stretnúť sa so známymi autormi ( nielen ) detskej literatúry ako Braňo Jobus, Vanda Rozenbergová, Gabriela Futová či Peter Karpinský. Zúčastnili sme sa na besede so spisovateľkou Zuzanou Dodokovou, kde sme sa oboznámili s jej knižnou novinkou Lukášove trampoty. Hrdinom knihy je 12 - ročný Lukáš, ktorý prechádza náročným obdobím dospievania. Naši žiaci sa aktívne zapájali do besedy, ktorej témou bola i šikana a jej rôzne podoby.

Bibiliotéku dopĺňala aj výstava minerálov, ktorá sa žiakom tiež páčila. Mali aj voľný program a možnosť kúpiť si knihy, ktoré ich zaujali. Žiaci 7. - 9. ročníka sa potom presunuli na výstavu Body worlds.

Celý štvrtok bol nabitý zaujímavým programom, čo ocenili aj žiaci, ktorí sa domov vrátili spokojní a plní zážitkov.

Fotografie: Bibliotéka , Body worlds

text: Mgr. Solčianska   web: Mgr. Kusá