KARNEVAL

Kto sa skrýva za tou maskou?

Štvrtok, 8. februára, od rána v škole panovala dobrá nálada. Aj keď sa deti mali venovať prvé dve hodiny vyučovaniu, nestalo sa tak. V hlavách mali len jediné - KARNEVAL. Tešili sa, chystali prekvapenia. V triedach sa prezliekli do kostýmov, niektorí sami, niektorí s pomocou starších spolužiakov alebo rodičov. Deviatačky chodili po triedach a prideľovali maskám čísla. To si starostlivo pripli na kostým, aby bolo dobre viditeľné. Všetky masky sa stretli vo vestibule, kde už čakalo aj obecenstvo. O hudbu  a o výzdobu sa postarali učitelia v spolupráci so žiakmi.

Po úvodnom sprievode, počas ktorého si rodičovská porota zapisovala najlepšie masky, sa rozprúdila tanečná zábava. Počas nej hodnotiaca komisia v zložení dvoch pani učiteliek a troch zástupcov rodičova poctivo spočítala hlasy. Hlasovacích lístkov bolo 36, z ktorých sa určilo poradie masiek. Bolo naozaj z čoho vyberať.

Z fotografií, ktoré sú v albume školy,  určite veľmi ľahko zistíte, ktoré masky boli najúspešnejšie. Každý ocenený žiak si mohol vybrať cenu podľa vlastného výberu. Odmien bolo neúrekom. Za finančný príspevok na ich zakúpenie patrí poďakovanie rodičovskému združeniu.

Nálada bola vynikajúca počas celého dopoludnia. Deti boli šťastné a bezprostredné. Pre takéto pocity sa oplatí organizovať rôzne akcie pre deti. Vďačnosť, uznanie  a poďakovanie poteší vždy...či sme deti a či dospelí.

Tešíme sa na stretnutie na karnevale opäť o rok.

text a web: Mgr. Kusá