JAZYKOVÝ KVET

19.2. Koľko jazykov ovládaš, toľkokrát si človekom...

Dňa 19.2. sa na našej škole uskutočnila súťaž Jazykový kvet. Žiaci sa počas nej predviedli v umeleckom prednese literárnych diel v cudzích jazykoch. Pod vedením svojich učiteľov si žiaci vybrali ukážky z literárnych diel, nacvičili si správnu výslovnosť v danom jazyku a plynulý prednes básní alebo príbehov.

Do semifinále postupujú s veršovanou prózou z 1. stupňa Zojka Gruchaláková / kategória Nemecký jazyk 1 / a Samuel Beňo / kategória Anglický jazyk 1 /. Z 2. stupňa postupujú so svojou recitáciou Esterka Hajtmanová / kategória Ruský jazyk 2 / a Viktória Machová / kategória Nemecký jazyk 2 /.

Najviac zúčastnených bolo v kategórii Anglický jazyk 2.stupeň, v ktorej postupujú prví traja súťažiaci. Predstavili sa: Matej Moťovský s tradičnou vietnamskou rozprávkou, Timea Bednáriková s povesťou, Paulína Beňová s básňou a Viktória Vanderflitová s modernou prózou.

Prednesy sa všetkým zúčastneným žiakom podarilo prezentovať spamäti, s potrebným počtom minút a na výbornej úrovni a preto tento deň nebol len stresujúcou súťažou, ale aj obohacujúcim kultúrnym zážitkom pre súťažiacich a pre nás všetkých.

text: Mgr. Beňová, web: Mgr.Kusá