NOC s ANDERSENOM

22.3. Čarovná noc

Každý rok sa snažíme zorganizovať túto nezabudnuteľnú akciu. Prespávačka v škole zanechá hlboké zážitky na celý život. Mnohí sa osmelia, pretože idú prvýkrát,  iní zase vedia čo ich čaká a nemôžu sa dočkať. V piatok okolo 17:00 hod. si pani učiteľky prevezmú deti od rodičov aj s plnou výbavou na noc. Tí, ktorí stále nenašli odvahu na prespanie a nechcú sa celkom vzdať tejto jedinečnej akcie, ukončia svoj deň o 21:00 hod. Rodičia si ich prídu do školy zobrať. Celý večer sa venovali maľovaniu, čítaniu, súťaženiu.... V telocvični sme si pred polnocou urobili malú diskotéku spojenú s aktivitami. Najúžasnejším zážitkom bolo hľadanie pokladu v úplnej tme. Poklad ( indície k rozprávkam ) boli skryté po celej škole a nájsť ich nebolo jednoduché. Nájdené kartičky s kľúčovými slovami si potom zamenili za skutočné duktáty ( z čokolády). Po osobnej večernej hygiene sme si pripravili postele z toho, čo si deti priniesli a sladko sa spalo až do rána. Vstávať sa v sobotu ráno nechcelo každému, ale bolo potrebné všetko upratať a pobaliť sa. O deviatej ráno už rodičia čakali pred školou a vítali svoje ratolesti. Už teraz sa mnohí tešia na túto akciu opäť o rok.

organizácia: Mgr. Kusá, Mgr. Morávková

text, web: Mgr. Kusá