Zber plastových uzáverov

Na škole bola vyhlásená súťaž jednotlivcov a triednych kolektívov v zbere plastových uzáverov pre Sabínku Fajnorovú.

Je to dvojročné dievčatko, ktoré sa narodilo s hypotóniou - zníženým svalovým napätím. To spôsobuje, že má obmedzené pohybové schopnosti. Ich náprava sa dá dosiahnúť finančne náročnou liečbou, ktorú si jej rodičia nemôžu dovoliť. Preto boli zaradení do projektu HorebPET, ktorý získava finančné prostriedky za vrchnáčiky z PETfliaš. Zber vrchnáčikov je rozšírený po celom Slovensku a naša škola sa do neho zapojila už minulý školský rok.

V tomto školskom roku sa zber vrchnáčikov koná novým spôsobom- žiaci si ich šetria doma a na konci mesiaca nosia do školy. Tam ich dievčatá z 8. ročníka pod vedením p. uč. Herbstovej odoberajú a vážia. Pani učiteľka potom vyhodnocuje množstvo prinesených vrchnáčikov za jednotlivcov aj za triedy a výsledky zverejňuje na nástenke.

Za mesiac september prinesol z jednotlivcov najviac žiak 1. ročníka Oliver Kozák - 4160 g a z tried bol najúspešnejší 4. ročník, ktorého žiaci priniesli 9640 g vrchnákov. Celkovo sa v tomto mesiaci vyzbieralo 26 kg vrchnákov.

Tie potom putujú zásluhou pani Denisy Jurčovej a JUDr. Jany Jurčovej do zberného miesta, za čo im patrí veľká VĎAKA.

Sabinka.docx