Detský festival ľudovej hudby

Dve žiačky I. stupňa boli účastníčkami Detského festivalu ľudovej hudby, ktorý sa konal v piatok 8. apríla 2016 v Križovanoch nad Dudváhom.

Svoju účasť si na ňom vybojovala žiačka 1. ročníka Klára Veľká tým, že v okresnom kole súťaže Putujeme za ľudovou piesňou získala 2. miesto a doporučenie poroty zúčastniť sa jej regionálneho kola.

Šancu ukázať svoj veľký talent využila naplno a v kategórii sólo spevákov sa dostala do Zlatého pásma. Tento krásny úspech dosiahla aj zásluhou Mgr. Dagmar Kusej, ktorá ju na súťaž pripravovala a sprevádzala.

Ďalšou účastníčkou tohto festivalu bola žiačka 4. ročníka Tamara Hertelová, ktorá vystupovala spolu s detským folklórnym súborom Inovček, ktorý získal  Zlaté pásmo s postupom do vyššej súťaže.

Obidve žiačky získali, okrem krásneho ocenenia, aj veľa skúsenosti a poznatkov o tomto podujatí, ktoré má dlhoročnú tradíciu a dáva si za cieľ:

1. Podporovať a rozvíjať u detí pozitívny vzťah k tradičnej ľudovej kultúre a podnecovať ich k aktívnej činnosti v tejto oblasti.

2. Umožniť im prezentovať výsledky svojej práce na verejnosti a konfrontovať ich s výsledkami iných.

3. Poskytnúť priestor pre vzájomnú konzultáciu a diskusiu členov a vedúcich kolektívov s členmi odbornej poroty.

4. Podporiť existenciu a činnosť hudobných kolektívov a sólistov interpretujúcich ľudovú hudbu.

5. Objavovať nové spevácke a muzikantské talenty v oblasti interpretácie ľudovej hudby.