Školský výlet - I. stupeň

Žiaci I. stupňa boli v utorok 7. júna 2016 na výlete v Nitre.

Za prvý cieľ si zvolili Nitriansky hrad. Počas cesty naň sa zastavili pri majestátnej bronzovej soche kniežaťa Pribinu, ktorá zdobí historické námestie Horného mesta. Odfotili sa pri soche Sedembolestnej Panny Márie a zastavili sa až na hradnom nádvorí. Odtiaľ sa im naskytol krásny výhľad na celú Nitru a jej okolie. V tejto časti hradu mohli obdivovať aj bronzovú sochu bývalého pápeža Jána Pavla II. v nadživotnej veľkosti.

Z hradu potom  prešli na Svätoplukovo námestie, kde si oddýchli a osviežili sa pri veľkej fontáne.

Druhým výletným cieľom sa stalo Ponitrianske múzeum. V ňom obdivovali historické obydlia, oblečenie, zbrane, šperky, nádoby starých Slovanov. Dokonca si vyskúšali svoje vedomosti z výkladu v malom teste. Najviac sa im však páčila expozícia živočíchov, v ktorej ich zaujali  najmä mláďatká diviaka a zubra.

Z múzea zamierili do tretieho cieľa výletu, do 3D kina CINEMAX. Pozreli si v ňom animovanú rozprávku ANGRY BIRDS, ktorá všetkých nadchla. V kine sa cítili príjemne aj preto, lebo ho celé mali k dispozícii len ony.

Na záver svojho výletného putovania ešte ochutnali mrazený dezert ICE`N`GO, ktorý im veľmi chutil.

Výlet organizačne zabezpečili Mgr. Dagmar Kusá, Mgr. Iveta Morávková, Mgr. Helena Herbstová a pedagogický dozor spolu s nimi vykonávala aj pani vychovávateľka Ľubica Ilková.