Didaktické hry a účelové cvičenie

V dňoch 24. a 27. júna 2016 sa uskutočnili DIDAKTICKÉ HRY a ÚČELOVÉ CVIČENIE.

Cieľom obidvoch týchto netradičných foriem vyučovania bolo poskytnúť žiakom potrebné teoretické vedomosti a praktické poznatky, formovať v nich pozitívny vzťah k problematike ochrany svojho zdravia a zdravia a životov iných ľudí.

V prvý deň sa preto venovali teoretickej časti, v rámci ktorej plnili rôzne úlohy z nasledovných oblastí:

1. Pohyb a pobyt v prírode

2. Zdravotná príprava

3. Dopravná výchova

4. Riešenie mimoriadnych situácií

5. Výchova k bezpečnému správaniu

Na druhý deň nasledovala praktická časť, ktorá sa začala cvičným poplachom. Počas neho si žiaci precvičili disciplinovaný a rýchly presun z tried do šatní a nástup pred školou. Po poplachu žiaci absolvovali pod vedením svojich triednych učiteľov turistickú vychádzku, ktorá viedla po cyklistickej trase až k miestu zvanému PRI BUKU. Žiaci si po ceste všímali dopravné a turistické značky, pozorovali prírodu, vnímali jej krásu a po celý čas si konfrontovali svoje teoretické vedomosti s praktickými.

Po návrate do školy mali mnohí žiaci ešte dostatok síl na to, aby využili čas do konca vyučovania na športovanie na školskom dvore a ihrisku. Ostatní žiaci oddychovali alebo sa hrali v príjemnom areáli školy.

Celý pobyt v prírode sprevádzalo príjemné počasie, ktoré sa nemalou mierou podpísalo pod jeho úspešnosť.