Vyhodnotenie zberu vrchnákov z PET fliaš

V stredu 29. júna 2016 sa uskutočnilo v spoločenskej miestnosti školy vyhodnotenie zberu vrchnákov z PET fliaš.

Pripravila ho hlavná organizátorka tejto celoročnej súťaže Mgr. Helena Herbstová. Prítomným žiakom poďakovala v mene Sabínky Fajnorovej a jej rodiny za trpezlivosť a ochotu, ktorú po celý rok nezištne prejavovali prostredníctvom zberu malých, ale o to dôležitejších vrchnáčikov. Všetkých žiakov potešila informáciou, že Sabínka už pravidelne navštevuje rehabilitačné centrum Adeli v Piešťanoch a zásluhou cvičenia v ňom opäť urobila pokroky. Dokáže sa už postaviť na vlastné nohy, zatiaľ síce musí mať ešte oporu, ale pri jej húževnatosti a bojovnosti sa určite raz dopracuje aj k úplne samostatným krokom. Na to však bude potrebovať ešte veľmi veľa vrchnáčikov a finančných prostriedkov za ne a  preto Mgr. Helena Herbstová žiakov vyzvala, aby ich zbierali aj cez prázdniny.

Po týchto dôležitých informáciách sa žiaci dozvedeli výsledky celoročného zberu.

Z jednotlivcov najlepšie obstála žiačka 5. ročníka Simona Fáberová, ktorá nazbierala 35,96 kg vrchnáčikov.

Z tried sa podarilo získať prvenstvo 4. ročníku, ktorého žiaci spoločne nazbierali 77,56 kg, pričom priemer na jedného žiaka predstavoval viac ako 4 kg vrchnáčikov.

Všetci žiaci spoločne nazbierali 320 kg vrchnáčikov. Pri zanedbateľnej váhe jedného vrchnáčika je to krásne množstvo. Priemer na jedného žiaka bol viac ako 2 kg.

Všetci žiaci, ktorí sa do tohto zberu zapojili dostali odmeny, ktoré boli zakúpené z prostriedkov Rodičovského združenia.