Aranžovanie adventných vencov a vianočných svietnikov

V piatok 2. decembra 2016 sa žiačky z II. stupňa zúčastnili okresného kola súťaže Aranžovanie adventných vencov a vianočných svietnikov.

Súťaž sa konala v CVČ v Hlohovci, ktoré bolo zároveň jej organizátorom. Svoje tvorivé sily si súťažiaci merali v dvoch kategóriách - v I. kategórii to boli trojčlenné družstvá zookresu Hlohovec a v II. kategórii družstvá zo SŠ.

Tohtoročná súťaž mala stanovenú tému - Vianoce pre zvieratká /potešte zvieratká v lese chutnými maškrtami na vianočnom venci a svietniku/, ktorú súťažiaci museli zakomponovať do svojich súťažných prác.

Naša škola vyslala do súťaže jedno družstvo, ktoré tvorili siedmačky Nikola Vargová a Nina Žitňanská a jedna ôsmačka Nina Rešková.

Súťažné zadanie chceli zrealizovať čo najlepšie, preto sa pod vedením Mgr. Klaudie Škoríkovej poctivo pripravovali. Z prírodnin vyrábali zvieratká, zháňali rôzny materiál na aranžovanie a tiež pomôcky na uľahčenie práce.

O tom, že sa im takáto príprava vyplatila, svedčí krásny výsledok, ktorý dosiahli. Z desiatich súťažiacich ZŠ okresu Hlohovec sa umiestnili na 2. mieste.

Na súťaž ich sprevádzala Mgr. Klaudia Škoríková.