Volejbal dievčat - okresné kolo

Vo štvrtok 12. januára 2017 sa ukutočnilo okresné kolo turnaja vo volejbale žiačok ZŠ.

Konalo sa v telocvični ZŠ s MŠ Bojničky pod organizačnou taktovkou CVČ Dúha Hlohovec.

Našu školu v tejto športovej súťaži reprezentovalo družstvo dievčat, ktoré tvorili - Monika Klačková, Nikola Vargová, Nina Žitňanská zo 7. ročníka, Natália Gogolová, Alexandra Ondrušková, Nina Rešková, Diana Šušeková, Adela Tiefenbacherová, Timea Zigová z 8. ročníka.

Dievčatá bojovali v I. skupine o postup do finále. Za súperov mali družstvo ZŠ Trakovice a ZŠ Bojničky. Hoci podali bojovný výkon, nepodarilo sa im zopakovať suverénne víťazstvo z minulého roka a teda ani postup zo skupiny do finále. Dievčatá si po poslednom hvizde rozhodcu uvedomili, že častokrát o výsledku rozhoduje aj športová šťastena, ktorá sa od nich tentoraz odvrátila.

O tom, že volejbal však vedia hrať na veľmi dobrej úrovni, presvedčili v pondelok 16. januára 2017, kedy odohrali zápas s družstvom ZŠ Podzámska o 3. a 4. miesto. Podarilo sa im zvíťaziť a získať tak medailové 3. miesto.

Žiačky na turnaj pripravovala a sprevádzala Mgr. Anna Solčianska.