Maškarný ples

V stredu 8. februára 2017 sa konal v telocvični školy MAŠKARNÝ PLES.

Žiaci sa naň, spolu s rodičmi, horúčkovito pripravovali. Vedeli totiž, že predovšetkým masky, ktoré budú originálne, nápadité a "neokukané", budú mať úspech u poroty i obecenstva.

Výsledok ich príprav stál zato. Telocvičňu školy zaplnilo 70 zamaskovaných žiakov, ktorí organizátorov prekvapili svojou fantáziou a tvorivosťou. Počas promenády masiek si ich so záľubou obzerali všetci prítomní. No predovšetkým členovia poroty, na pleciach ktorých stálo rozhodovanie o tom, ktoré masky sú najkrajšie.

Chvíle čakania na výsledky si žiaci krátili "fašiangovaním" - tancovali, spievali, hrali sa a súťažili. Veľmi sa im páčilo preťahovanie lanom, triafanie šípok do terča, ale i prenášanie tenisovej loptičky na lyžičke po prekážkovej dráhe. Tieto zábavné činnosti pre nich pripravila Mgr. Jana Komarňanská.

Po sčítaní všetkých hlasov napokon porota dospela k záverečnému verdiktu, ktorý žiakom oznámila moderátorka celého podujatia Mgr. Helena Herbstová.

1. miesto obsadila maska s názvom POPCORN, na 2. mieste sa umiestnila MARFUŠKA a 3. priečka sa ušla SPONGEBOBOVI. Poradie ostatných masiek je možné pozrieť si na fotografiách v sekcii FOTOGALÉRIA.

Tí, ktorí sa neumiestnili na popredných priečkach, neodišli sklamaní, lebo aj pre nich organizátori zakúpili aspoň malé odmeny z prostriedkov Rodičovského združenia

Po vyhlásení výsledkov sa žiaci ešte zabávali pri rezkej hudbe, o ktorú sa staral Adrián Gálik z 9. ročníka.

Žiaci a žiačky tejto triedy sa postarali aj o výzdobu telocvične a pomoc pri súťažiach.

Hlavnými organizátorkami tohto podujatia boli Mgr. Beáta Jašicová, Mgr. Helena Herbstová a Mgr. Dagmar Kusá. Pomocnú ruku im pri tom podali ostatní vyučujúci.