E - testovanie

Žiaci 5. a 9. ročníka absolvovali v čase od 23. do 27. októbra 2017 E - testovanie z matematiky a slovenského jazyka.

Cieľom elektronického testovania  bolo  overiť vedomosti a zručnosti z matematiky a jazyka slovenského získané počas primárneho a sekundárneho vzdelávania. Zároveň na základe výsledkov poskytnúť školám spätnú väzbu o aktuálnej úrovni vedomostí a zručností žiakov v testovaných predmetoch.

Elektronické testy obsahovali 20 úloh. Všetky úlohy boli pripravené v súlade so Štátnym vzdelávacím programom pre ISCED 1 a ISCED 2. Žiaci mali na vypracovanie testov  40 minút.

Žiaci dostanú predbežné hodnotenie hneď po absolvovaní testov. Po ukončení testovacieho cyklu, približne  do konca novembra 2017,  budú mať riaditelia škôl na portáli systému e-Test v sekcii NOVINKY prístup k reportom s výsledkami: úspešnosť a dosiahnutý percentil žiakov, úspešnosť školy a celkovú úspešnosť testu.

Koordinátorkou testovania bola zástupkyňa riaditeľky školy Mgr. Klaudia Škoríková.

Administrátormi testovania boli vyučujúci testovaných predmetov – Mgr. Beáta Mišechová a Mgr. Anna Solčianska.