Tvorivá dielňa v 2. ročníku

Žiaci 2. ročníka vyrábali v utorok 21. novembra 2017 vianočné stromčeky.

Zásluhou rodičov ich spolužiaka, Olivera Báčika, sa tak začali s veľkým časovým predstihom pripravovať na obecné vianočné trhy.

Oliverova mamička, pani Andrea Báčiková, prišla s nápadom, aby žiaci vyrobili zmenšený symbol Vianoc, vianočný stromček z lekárskych paličiek. Tento nápad, spolu s manželom Petrom, začali pretavovať do praktickej podoby. Spoločne pripravili paličky, akrylové farbypalety na ne, handričky na štetce, tavnú pištoľ a dokonca aj predlžovačku. Takto "vyzbrojení" prišli do druháckej triedy, kde na nich čakali zvedaví  žiaci.

Rozdelení do skupín dychtivo  počúvali "výrobný proces" stromčeka a po ukážke jedného hotového sa s chuťou pustili do práce. Hoci sa výroba stromčeka zdala jednoduchá, potrebovali pri nej pomoc aj usmernenie. Tú im mal kto poskytovať, veď okrem manželov Báčikových, im pomáhala aj pani vychovávateľka Ľubica Ilková, triedna pani učiteľka Mgr. Helena Herbstová a neskôr prišla aj mamička ďalšieho druháka, Alexandra, Mgr. Zuzana Gubáňová.

V triede vládla úžasná pracovná atmosféra, výsledkom ktorej boli krásne, rôznofarebné a trblietavé stromčeky. Druhákom sa veľmi páčili a veru im bolo trošku aj ľúto, že si ich nemôžu zobrať domov. Tak im ich triedna pani učiteľka aspoň na pamiatku odfotila. Spoločnú fotografiu im urobila aj s Oliverovými rodičmi, ktorým sa deti pekne za všetko poďakovali.

Ich zásluhou deti prežili krásne tvorivé dopoludnie, naplnené príjemnými pocitmi.