Expert geniality show

Vo štvrtok 30. novembra 2017 sa žiaci II. stupňa zapojili do súťaže EXPERT GENIALITY SHOW.

Je to celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov základných a stredných škôl, ktorú organizuje spoločnosť TALENTÍDA.

Žiaci v nej môžu preukázať svoje vedomosti z rôznych oblastí života, ktoré organizátori rozdelili do šiestich základných tém:

1. Dejiny, udalosti, umenie
    2. Svetobežník
    3. Mozgolamy
    4. Do you speak english ?
    5. Tajomstvá prírody
    6. Góly, body, sekundy

Prihlásení žiaci si z týchto tém museli vybrať dve, ktoré sa im páčili a v ktorých sa cítili istejšie ako v ostatných. Z každej témy potom na nich čakalo po 25 otázok, na vypracovanie ktorých mali 60 minút. Každá z otázok mala 4 možnosti odpovedí, z ktorých len jedna bola správna. A tú bolo treba vybrať.

Ako sa to žiakom podarilo, si môžu overiť už 6. decembra 2017, kedy budú zverejnené správne odpovede na všetky otázky na www.sutazexpert.sk.

Základné výsledky sa potom dozvedia 21. decembra 2017 a kompletne spracované výsledky budú zverejnené 9. januára 2018.

Tí žiaci, ktorí sa podľa poradia umiestnia do 100. miesta, dostanú diplomy s titulom EXPERT alebo TOP EXPERT. Ostatní žiaci dostanú účastnícky diplom.

Z našej školy si svoje vedomosti trúflo v tejto súťaži vyskúšať 10 žiakov z II. stupňa:

Andrej Mesároš, Juraj Ondrovič, Marek Šošovička zo 6. ročníka

Monika Klačková, Adam Kováč, Tomáš Rojka, Tatiana Šuchová, Nina Žitňanská z 8. ročníka

Juraj Hertel, Denisa Fáberová z 9. ročníka.

Súťaž organizačne zabezpečila Mgr. Beáta Mišechová.