Dejepisná olympiáda - obvodné kolo

Vo štvrtok 15. februára 2018 sa uskutočnilo obvodné kolo DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY.

Konalo sa pod organizačnou takovkou CVČ na Koperníkovej ulici v Hlohovci.

Našu školu reprezentovalo šesť žiakov, ktorí si svoje vedomosti merali so svojími rovesníkmi v jednotlivých kategóriách podľa ročníkov.

Zo 7. ročníka to bol Dominik Vanderflit a Matúš Varačka, z 8. ročníka Adam Kováč a Nina Žitňanská a z 9. ročníka Juraj Hertel a Róbert Matula.

Všetci súťažiaci museli absolvovali testy, najskôr z vybraného učiva a monotematickej časti a potom z regionálnej histórie. Za obidva testy mohli spolu získať 100 bodov a pri zisku 60 bodov a viac získali titul úspešného riešiteľa.

Z našich súťažiacich sa najlepšie darilo Jurajovi Hertelovi, ktorý v kategórii C obsadil pekné 3. miesto a so ziskom 67 bodov sa stal úspešným riešiteľom.

Žiakov na súťaž sprevádzal a pripravoval Mgr. Milan Laták.