Stavanie mája

V pondelok 30. apríla 2018 sa uskutočnilo v škole i v obci  STAVANIE MÁJA.

Na túto tradičnú ľudovú oslavu príchodu jari sa žiaci pod vedením svojich triednych učiteľov poctivo pripravovali. A napriek tomu, že zápasili s časom, podarilo sa im nacvičiť bohatý program, zložený z pestrej palety ľudových piesní, tancov, básní, riekaniek a hier.

Milo ním prekvapili prítomné publikum, ktoré vytvorilo celému podujatiu prajnú divácku kulisu. Počas vystúpení jednotlivcov i tried diváci nešetrili potleskom i hlasným skandovaním. Sviatočnú atmosféru účinkujúci dotvorili aj svojím oblečením, na ktorom prevažovali ľudové motívy a pestré farby.

Celému podujatiu prialo aj príjemné slnečné počasie, ktoré nahralo do kariet hlavne organizátorom. Tí po skončení spokojne skonštatovali, že sa celá akcia vydarila na výbornú.

Stavanie mája v škole organizačne zabezpečila Mgr. Iveta Morávková a v obci pani starostka  Mgr. Eva Kukučková.