Exkurzia žiakov 8. ročníka

Žiaci 8. ročníka boli v utorok 12. júna 2018 na exkurzii v Bratislave.

Prvú zastávku si urobili v zážitkovom centre AURELIUM, ktoré pri svojej činnosti vychádza z názoru, že najlepšie sa každý učí pomocou vlastných skúseností a zážitkov. Preto sa snaží všetkým návštevníkom dať príležitosť všetko vyskúšať a prísť na mechanizmus, akým daná vec funguje.

Naši ôsmaci si  v tomto centre pozreli najprv laserovú show a potom za asistencie pracovníka centra pozorovali, ako fungujú dva vynálezy Nikola Teslu. Počas voľného programu si vyskúšali, ako fungujú fyzikálne a mechanické zákony vecí okolo nás. Zoznámili sa so starými vynálezmi, napr. s Archimedovou skrutkou a tiež s vynálezmi z dielne Slovenskej technickej univerzity. Na malých modeloch si skúšali svoju pohotovosť a šikovnosť a boli prekvapení, ako klamlivo na nich pôsobili rôzne svetelné ilúzie.

Druhou zastávkou ôsmackej exkurzie sa stalo zábavné centrum ESCAPE ROOM, ktoré ponúka interaktívne hry pre skupiny ľudí. Náplňou týchto hier je spoločné hľadanie únikových ciest z miestností, ktoré nesú rôzne názvy.

Naši ôsmaci si z ponuky vybrali tri miestnosti - Tajomstvo Nikola Teslu, Strašidelné príbehy socializmu a Prekliatie Mayov. Všetky tri miestnosti preverili ich schopnosti spolupracovať a komunikovať pri hľadaní a riešení skrytých úloh, pri lúštení hlavolamov a hádaniek a pri hľadaní ich vzájomných súvislostí. A to všetko v stanovenom časovom limite. Hoci to bolo pre nich náročné, napokon všetci únikové cesty našli a z jednotlivých miestností sa dostali.

Adrenalínové zážitky z toho však v nich doznievali ešte aj počas prehliadky kultúrnych a historických pamiatok nášho hlavného mesta.

Exkurziu pre žiakov organizačne zabezpečila triedna učiteľka Mgr. Jana Komarňanská, ktorá ich spolu s Mgr. Milanom Latákom počas nej aj sprevádzala.