Mesiac úcty k starším

26.10. Náš darček dôchodcom

Mesiac úcty k starším

Mesiac október sa okrem iných udalostí tradične nesie v duchu Mesiaca úcty k starším. Pri tejto príležitosti sa v piatok 26. 10. 2018 v kultúrnom dome konalo posedenie pre seniorov spojené s kultúrnym programom. Ten si pripravili deti a pani učiteľky z materskej a základnej školy. Program bol pestrý. Žiaci základnej školy recitovali, spievali a tancovali. Žiaci piateho ročníka zarecitovali básne, v ktorých vyjadrili vďaku starým rodičom a tiež radosť zo spoločne strávených chvíľ. Program svojím spevom ozdobili aj žiačky K. Veľká zo 4. roč. a T. Hertelová zo 7. roč. Žiaci 3. ročníka predviedli veselý vodnícky tanec v pekných kostýmoch. Záver programu patril siedmakom, ktorí vystúpili v krojoch  a predviedli veľmi pekné folklórne tanečné pásmo. Spoločné stretnutie bolo určite spestrením tak pre staršiu, ako aj pre mladšiu generáciu.