Bibliotéka

8.11. Starší žiaci navštívili Bratislavu

Bibliotéka

Vo štvrtok 8. 11. 2018 sme navštívili knižný veľtrh Bibliotéka v Bratislave. Zúčastnili sa žiaci druhého stupňa a pani učiteľky A. Solčianska, Z. Gubáňová a K. Škoríková.

Tohto roku sa konal 26. ročník tohto podujatia s medzinárodnou účasťou. Ponuka bola naozaj pestrá. Dvesto vystavovateľov zo Slovenska aj zo zahraničia ponúkalo žánrovo pestré tituly, známe diela i novinky. Na šiestich pódiách boli pripravené rôznorodé aktivity: besedy s autormi, autogramiády, krsty kníh, dramatizované čítanie alebo tvorivé dielne.

My sme sa zúčastnili besedy, ktorá sa venovala novej knihe s názvom Tajuplné povesti o slovenských hradoch a zámkoch. O knihe deťom rozprávala autorka Renáta Matúšková a ilustrátor Juraj Martiška. Zapojili sme sa aj do súťaže, v ktorej sme mali spoznať slovenské hrady odfotené z vtáčej perspektívy, čo nebolo vôbec jednoduché. Získali sme pekné fotografie a autogram autorky.

Veľmi zaujímavé bolo stretnutie so spisovateľom Danielom Hevierom. Porozprával nám o svojom projekte s názvom Radostná škola. Predviedol nám netradičný spôsob učenia slovenského jazyka a literatúry, ktorý zaujal a zabavil nielen žiakov ale aj pani učiteľky. Oboznámil nás aj s novou knihou Chymeros. Do jej tvorby sa zapojili deti z celého Slovenska a výsledkom je zaujímavé dielo, ktoré si niektorí naši žiaci odniesli domov aj s autorovým podpisom. Deti sa môžu zapojiť ako spoluautori do ďalších pokračovaní knihy.

Návšteva Bibliotéky bola pre všetkých výnimočným zážitkom. Nákup cenovo výhodných kníh nám tiež pravidelne rozširuje a spestruje knižničný fond v školskej knižnici.