Divadelné predstavenie

4.2. Divadelné predstavenie v cudzom jazyku

Divadelné predstavenie v anglickom jazyku

Žiaci našej školy sa pravidelne zúčastňujú na kultúrnych podujatiach v podobe divadelných predstavení. Vo februári sme si vyučovanie spestrili veselou činohernou divadelnou inscenáciou v anglickom jazyku. Reprezentanti Divadelného centra z Martina si svojim hereckým výkonom a zmyslom pre humor naše mladé publikum veľmi rýchlo získali sviežim prevedením príbehu s názvom Onlineri. Opísali v ňom najrôznejšie lákadlá online sveta, a tiež negatívne následky, ktoré neprimerané uprednostňovanie virtuálneho života prináša. Téma ako vyšitá pre dnešnú mládež bola znázornená na pozadí výstižného príbehu troch mladých ľudí ocitajúcich sa na rozhraní týchto svetov. Kontrastné postavenie reálneho života a neustále prikrášľovaného online sveta deti zaujalo už na hodinách pri riešení pracovných materiálov týkajúcich sa danej témy. Pre lepšie porozumenie sa tak deti pripravili na frázy a slovnú zásobu, s ktorou sa stretávajú v bežnom živote.

Tento kultúrny zážitok bol skvelou učebnou pomôckou nielen pre pedagóga, ale aj výbornou motiváciou pre deti na učenie sa cudzieho jazyka a tréningom na vylepšovanie porozumenia. Vyzdvihnúť by som chcela taktiež prácu žiačok 7.ročníka, ktoré sa na hodinách po predstavení vžili do role mladých hercov a svoje samostatne napísané scenáre najobľúbenejších scénok predviedli na výbornej úrovni. Potvrdili tým opäť svoje herecké nadanie a schopnosť plynulej komunikácie v cudzom jazyku.

zapísala. Mgr. Zuzana Beňová