Škola v prírode

20.5. - 24.5.  Štvrtáci v Kremnici

Škola v prírode

Od 20 do 24. mája 2019 sa žiaci 4. ročníka s pani učiteľkou I. Morávkovou a L. Cáderovou zúčastnili ŠvP v rekreačnom zariadení Toliar pri Kremnici.

Deti odchádzali v pondelok ráno spolu so žiakmi z Pastuchova. Po príchode sa ubytovali a čakal ich chutný obed. Každé ráno sa začínalo budíčkom, ktorý bol sprevádzaný príjemnou melódiou. Nasledovala ranná hygiena a rozcvička. Po rozcvičke si žiaci vyupratovali izby, keďže každý deň sa bodoval poriadok na izbách. O 8:00 boli raňajky, po ktorých nasledovali dopoludňajšie činnosti.

V utorok sa uskutočnila návšteva Kremnice a prehliadka Mincovne, ktorá bola veľmi zaujímavá. Počas prechádzky presklenou chodbou je možné pozrieť si súčasnú výrobu mincí.

Stredajšie dopoludnie bolo venované práci s pracovnými listami či už zo slovenského jazyka alebo matematiky. Nasledoval obed a odpočinok na izbách. Popoludňajšie hodiny patrili záujmovým aktivitám – športové a spoločenské hry, maľovanie, súťažné a rôzne zábavné aktivity spolu s animátormi. O 18: 00 bola večera, po nej večerná pošta a spoločné chvíle strávené s novými kamarátmi.

Vo štvrtok počas druhej návštevy Kremnice sa žiaci poprechádzali po historickej časti mesta a nakúpili medovníky v tvare srdiečok pre svojich blízkych. Večer boli okrem chutnej večere pre deti pripravené aj špekáčiky, ktoré si spolu s pani učiteľkou opiekli a s chuťou zjedli v neďalekej kolibe.

V piatok po raňajkách si deti do kufrov zbalili nielen svoje veci ale aj kopec nezabudnuteľných zážitkov. I keď počasie nebolo veľmi prívetivé, spoločné chvíle, ktoré spolu prežili, boli krásne a všetci na ne budú ešte dlho spomínať.

zapísala Mgr.Solčianska